-

Elérhetőségek

Dr. Dókáné Szekér Ilona

Cím: 1038 Budapest 3. ker.

Kérem,hogy telefonon vegye fel a kapcsolatot velem.Tel:+36209763354

Email :dokailona@gmail.com

Szombatra is kérhet időpontot!

Nyitvatartás

Nyitvatartás

 

Időpontfoglalással, telefonon, vagy emailben, akár szombatra is lehetséges.



Sajtómegjelenések

Riport a Vas Népében



Riport a Vas Népében

Színek, festékek - Otthoni mérgek a természetgyógyász szemével

Sok betegség oka a harmónia hiánya. Ez utóbbi pedig az otthonnál kezdôdik. A színek gyógyíthatnak, egyes festékek viszont mérgezik szervezetünket.

Az otthonunkban különbözô színek vesznek körül minket. Ezek hatásáról Dr. Dókáné Szekér Ilona természetgyógyász a következôképpen vélekedik: – Egyes színek melengetôen, megnyugtatóan hatnak ránk, mások hûvösek. Az otthon meghittségét, biztonságát a sárga, a narancs, a zöld színek megfelelô árnyalatai hordozzák leginkább. Hogy melyiket válasszuk ki, azt elsôsorban a helyiség funkciója határozza meg. Hálószobába például sokan választanak sárga, barna, vörös árnyalatokat, halványlilát, míg a gyerekszobába inkább vidám színek illenek. Egyes szakírók szerint aki egész nap fehér felületet néz, az ingerült lesz, szükségünk van a színekre. Túlzásba azonban ne essünk. Az egyes színeket mind a nyugati, mind a keleti terápia gyógyításra használja.

Dr. Dókáné Szekér Ilona természetgyógyász állapotfelméréssel nem ritkán talál az emberek szervezetében vegyi terheltséget. Ezt az otthoni festékanyagok is okozhatják - Fotó: Szendi Péter

Dr. Dókáné Szekér Ilona természetgyógyász állapotfelméréssel nem ritkán talál az emberek szervezetében vegyi terheltséget. Ezt az otthoni festékanyagok is okozhatják - Fotó: Szendi Péter

A színgyógyászat ôsi tudomány, alapja, hogy a különbözô betegségek másképp reagálnak egyes színekre. Az infralámpát, a kék fényt, a polarizált fényt ma már elterjedten használják, míg a keleti gyógyászatban minden csakrához egy szín kapcsolódik. A rosszul megválasztott színek pszichés tüneteket, a komfortérzet hiányát okozhatják, ugyanakkor például a zöld egyes árnyalatai – akár egy zöld növénysziget – megnyugtatóan hatnak. Míg a színek gyógyíthatnak, egyes festékek akár ellenségeinkké is válhatnak. A festékek idegen anyagok, amiket beviszünk a lakásba, és nagy felületeikkel élünk együtt nap mint nap. A fal, a bútorok felületérôl akár még évek múlva is válnak le szemcsék, amelyek bekerülnek a szervezetünkbe. Egyes emberek erre különösen érzékenyek, látszólag ok nélkül krónikus fáradtságra, stresszre, depresszióra panaszkodnak. A szervetlen anyagok okozta terheltséget a természetgyógyász jól ki tudja mérni.

A szervezetbe került mérget természetes úton nem, csak speciális méregtelenítô terápiával lehet eltüntetni. Mi hát a teendô? – Nagyon fontos, hogy a festék vásárlásakor éppúgy odafigyeljünk az összetevôkre, mint az élelmiszer esetében – hangsúlyozza a terapeuta. – A kereskedelemben kapható festékek többsége mûgyantadiszperziós festék, melyet káros anyaggal tartósítanak. Ha tehetjük, válasszunk inkább természetes gyantából készült, illetve ásványi falfestéket, mely kevesebb allergént tartalmaz. Még ezek is ingerelhetik a légutakat – ha magunk festünk, mindenképpen tartsuk be az elôírásokat, viseljünk maszkot, alaposan szellôztessünk. Az alapanyagokra való fokozott odafigyelés terjedjen ki az üvegfestékekre, a tapétaragasztóra is – javasolja a természetgyógyász.

A GYEREKEKRE IS VIGYÁZZUNK
A festékek helyes kiválasztása különösen fontos a gyerekbútorok esetében. Akármilyen festett holmit veszünk a gyerekszobába, csak olyan terméket válasszunk, ami minôsített védjeggyel rendelkezik. A kisgyerek gyakran szájába veszi, nyalogatja a környezetében levô tárgyakat, ne veszélyeztessük olyannal, ami oldódik, méreganyagot juttathat a szervezetébe. Ha házilag festjük a bútort, ne legyünk restek keresgélni, amíg „gyerekbiztos” festéket találunk.

Vas Népe, 2011. július 20-i számában megjelent cikk






Vissza az előző oldalra!
Dr. Dókáné Szekér Ilona - Magyar